Bilyoner Rakipbul Ligi 2020 Yeni Kuralları !

Bilyoner Rakipbul Ligi 2020 Yeni Kuralları !

Oyuncularımız için yeni gelişmeleri haberin detaylarında görebilirsiniz.

Bilyoner Rakipbul Halı Saha Ligi 2020 Açılış Sezonu'nun başlamasıyla beraber Kural Kitapçığımızda bulunan kurallarda değişiklikler yapılmıştır.

Yapılan bu kural değişiklikleriyle takım ve oyuncular adına yeni gelişmeler meydana gelmiştir. Kural maddelerinde yapılan bu değişiklikler takımları ve oyuncuları büyük oranda etkileyecektir.

Örnek ; Sezonun başlamasıyla birlikte 5.maçını tamamladıktan sonra takımlar 10 transfer hakkına sahip olacaktır.

 

İşte Değişiklik Yapılan Kurallarımız :

 

2.g. Bir takım, Bilyoner Rakipbul Ligi resmi kadrosunda profesyonel kontratlı futbolcu bulunduramaz. Oyuncunun kadroda bulunabilmesi için kulübüyle olan kontratının bitişi / feshi ile oynamak istediği Rakipbul Sezonunun başlangıç tarihi arasında en az 1 yıl olması gerekir. Bir takım maç esame listesinde, sayısı biri geçmemek kaydıyla yalnızca misafir statüsünde profesyonel lisanslı futbolcu bulundurabilir.

 

2.e. Takımlar; 6. müsabakadan itibaren oynadığı maçın esame listesinde (Müsabaka öncesi verilen aslar ve yedeklerden oluşan isim listesi) , takımın kayıtlı oyuncuların haricinde, yalnızca 2 misafir oyuncu (İlgili müsabakada oynadığı takıma kayıtlı olmayan oyuncu) bulundurabilir. 8 kişi ile oynanan müsabakalarda ise takımın maç esame listesindeki misafir oyuncu sayısı en fazla 3’ tür. Her takım, rakibinin bu limiti aştığını düşündüğü durumlarda, rakibinin kimlik kontrolü yapılmasını saha koordinatöründen talep etme hakkına sahiptir.

 

 

2.f. Takımların ilk 5 müsabakasına müteakip kadrolarının sabitlenmesi ile, Transfer Sezonu kapanışına (Açılış Sezonu ve Kapanış Sezonu için bu tarihler yılın genel takviminde açıklanır ve www.rakipbul.com sitesi üzerinden ilan edilir.) kadar her takıma 10 transfer hakkı tanınır. Bu transfer hakkı, transfer sezonu kapanışına kadar kullanılabilir.

 

10.e. Bu konferanstaki takımların maçlarda misafir oyuncu oynatma hakkı yoktur. Fikstürlü konferansın başlangıcından önce www.rakipbul.com 'da takımlar kadrolarını oluşturur ve kadro Rakipbul yetkilileri tarafından kilitlenir. Takımlar, Fikstürlü Konferans lig sezonu devam ederken de son 1 haftaya kadar 7 oyuncu transfer etme hakkını elinde bulundurur, play-off'lara 1 hafta kala transfer sezonu kapanır.

 

7.c. Bir oyuncu cezası tamamlanmadan ligde transfer olamaz. Diskalifiye olmuş takımların oyuncuları bu kuraldan muaftır. Cezalı bir oyuncu, takımı diskalifiye olmuşsa, 1 transfer hakkına sahiptir. Cezasını transfer olduğu takımda çekebilir.
7.d. Merkez Disiplin Kurulu tarafından diskalifiye edilen bir takım, bir daha Bilyoner Rakipbul Liginde yer alamaz. Eğer takım diskalifiye olmuş fakat takım oyuncuları arasında ceza almayan ya da maç cezası almış olan oyuncular varsa bu oyuncular farklı takıma transfer olabilir veya yeni takım kurabilirler. Ancak  yeni takımlarının adı diskalifiye olan takımın adıyla aynı olamaz veya andıramaz. Bu konudaki nihai karar Merkez Disiplin Kurulundadır. Örn; Juventus spor diskalifiye olduysa, bu takımın oyuncuları FC Juventus, Juventusspor, Juventuslu, Juventutis gibi benzer isimlere sahip takımları kuramaz veya transfer olamazlar.

 

7.b. Misafir olarak oynarken ceza alma;
Oyuncu misafir takımda oynarken saha içi/dışı fair-play'i gölgeleyici tutumu dolayısıyla saha koordinatörü veya hakem yorumuyla, maçta aldığı bir kart nedeniyle veya verilen karttan bağımsız veya kart görmeksizin ceza alabilir. Bu durumda verilen maç cezası kadar kadrosunda bulunduğu asıl takımı maç yapıncaya dek oyuncu kendi takımında veya misafir bir takımda oynayamaz.

 

8.j. Rakipbul liginde, ilgili sezonun transfer sezonu kapanış tarihinden önce kurulmuş her takım, aksini beyan etmediği sürece doğal play-off adayıdır.

 

8.i. Play-off maçlarının sonuçlarına itiraz süresi maçın ertesi günü 15.00 olarak belirlenmiştir. İtirazın dikkate alnıması için Merkez Disiplin Kuruluna rakip takım kaptanı tarafından bu süre zarfında gönderilmiş olması gerekir. Bu süreyi aşan veya rakip kaptandan farklı bir kişi tarafından yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

 

Son Bloglar