Dünyanın En Pahalı Transferi !

Dünyanın En Pahalı Transferi !

Brezilyalı efsanelerin futbol sahasında sergiledikleri bir oyun vardır.

Neymar da Silva Santos Júnior  forvet mevkisinde görev yapan Brezilya' lı futbolcudur .2009 Campeonato Paulista' da Yılın Genç Futbolcusu ödülünün sahibi olmuştur. 2011 ve 2012 yılında Güney Amerika Yılın Futbolcusu seçilmiştir. 2011 yılında Santos - Flamengo maçının 26. dakikasında attığı gol, FIFA tarafından 2011 yılının en iyi golü seçilmiştir ve Neymar 2011 FIFA Puskas Ödülü 'nün sahibi olmuştur. 2013 yılında milli takımıyla almış olduğu FIFA Konfererasyonlar Kupası turnuvasının sonunda Adidas Altın Top ödülüne layık görülmüştür. Bu turnuvada çıktığı 5 maçta (412 dakika) 4 gol atmıştır ve turnuvanın final maçında maçın adamı seçilmiştir.

Neymar, 5 Şubat 1992 yılında Brezilya'nın Mogi das Cruzes kentinde dünyaya gözlerini açtı. 2003 yılında daha 11 yaşındayken Santos' ta futbol kariyerine başladı. 2009 yılında Santos ile profesyonel kariyerinin ilk maçına çıkmadan önce, kulübün altyapı takımıyla birçok maçta yer aldı. Profesyonel kariyerinin ilk senesinde (2009) Campeonato Paulista 'da Yılın Genç Futbolcusu ödülünün sahibi oldu ve o yıl Copa Libertadores' in alınmasında en çok payı olan oyunculardan biriydi. İlk millî maçını daha 18 yaşındayken ABD'ye karşı oynadı ve takımının 2-0 kazandığı maçta bir de gol attı. 2013-14 sezonu başlamadan önce 57 milyon euro karşılığında Barcelona'ya transfer oldu. Sezon başlamadan önce yapılan 2013 Kupası'nda 10 numarasını giydiği Brezilya millî takımı kupanın, Neymar ise 5 maçta attığı 4 gol ile turnuvanın sonunda verilen Altın Top ödülünün sahibi oldu.

 

Beklenen O Büyük An !

Genç yetenek kariyerinin en büyük transferini gerçekleştirdi. Transfer haberlerini Barcelona ve Santos kulüpleri resmî internet sitelerinden duyurdular. İspanyol basınına göre Barcelona, Neymar için Santos' a 54 milyon euro bonservis ücreti ödedi. 19 Şubat 2014 tarihinde, İspanya Ulusal Mahkeme Savcılığı transferde vergi kaçırıldığı iddiasıyla Barcelona'ya dava açılmasını talep etti.

2017-18 sezonu öncesinden PSG ile 222 Milyon euro gibi rekor bir bonservis bedeliyle görüşmelere başladı.

Neymar PSG' ye transfer oldu!

Neymar, 222 milyon Euro karşılığında PSG' ye transfer oldu . Paris Saint-Germain, Neymar ile 5 yıllık sözleşme imzaladı.

BBC'nin haberine göre Neymar’ ı yeni takımı Paris Saint-Germain' den vergiler hariç yılda 45 milyon Euro kazanacak. Brezilyalı yıldızın PSG’ ye toplam maliyeti ise 446.75 milyon Euro'yu bulacak. Neymar' ın yeni takımında 10 numaralı formayı giyeceği öğrenildi.

PSG trasnfer haberinin ardından Neymar JR en pahalı oyuncu ünvanının sahibi oldu.

 

 

Son Bloglar