Halı Saha Kültürü Nedir ?

Halı Saha Kültürü Nedir ?

Futbolun vazgeçemediğimiz yılları eskiten önemi açıklıyoruz.

Nedir bu Halı Saha?

Kimi zaman iş çıkışı, kimi zaman okul turnuvası, kimi zamansa hafta sonu etkinliğidir halı saha! Erkeklerin kendi aralarında sosyalleşmesinin bir numaralı aracı olarak görülür.16 tane erkeği ortak bir paydada toplayacak tek şey futboldur çünkü maç günleri bir nevi toplantıdır. Öncesinde sohbet muhabbet ortamı oluşur. Arkadaşlar birbirine hal hatır sorma fırsatı yakalar. Maç sırasında da güzelce bir ter atılır. Sahaya ayak bastıktan sonra 1 saat boyunca hayatla ilgili tüm dert tasa da tellerin dışında kalır. Güzel unutulmaz bir takım etkinliğidir halı saha.

Halı saha neden önemlidir? Neden vazgeçemiyoruz?

Çocukluğumuzdan gelen dışarı adım atmamızla başlayan ve hava kararınca son bulan birçok seveni olan, oynamak istemese de ekranlardan takip eden tribünde destekleyen ya da oynamaktan asla vazgeçmeyen yıllardır aramızda içimizde olan bizi bir tutan takım ruhunu derinlerimize işleyen vazgeçmeyeceğimiz tek zevkimiz belki de.

Bir sürü sebebi varken en önemlisi ruhen ve bedenen sağlıklı gelişiyorsun ruhuna iyi gelen zevkine de hitap ediyorken sana takım ruhunu aşılıyorken aynı zaman da takım olmayı öğreniyorsun. Takımın galip geliyor mutlu oluyorsun takım olmayı öğreniyorsun zevkine maç yapıyorsun yenilsen bile takım ruhu tüm bedenini sarıyor. Sana bir olmayı ekip olmayı öğretiyor. Zaferini birlikte mağlubiyetini birlikte kutluyorsun.

Özellikle futbolla ilgilenmeyenlerin 22 kişinin bir topun peşinden koşması olarak tanımladığı ancak tüm dünya da milyonları peşinden koşturan futbol da nasıl başarılı olunur?

Bireysel yetenek maçı; takım oyunu ise şampiyonluğu kazandırır.

Fenomen ve başarılı şampiyon bir takım olmak istiyorsan eğer ilk şart disiplin geliyorum dendiyse o maça gelinecek başka yolu yok. Maçı da takımını da ortada bırakmak yok. Uçmaktan korkmayan kalecin olacak. Rakip takımı caydırmak için değil de kendi takımını ayakta tutmak için defansının göz korkutucu olması şart. Aşırı hırslı oyuncular hem pas alışverişi yapacak hem de takımını ateşleyecek. Seni halı saha yıldızı yapacak gollerin içinse hırs, çaba takım ruhu vazgeçilmezin olacak. Takımın tamam olduğunda ve Halı Saha maçında galip geldiğinde senden iyisi senden rahatı yoktur.

Maçtan sonra döktüğün terin verdiğin emeğin harcadığın eforun karşılığını almak takımınla birlikte unutulmaz anlara şahit olmak istiyorsan eğer ;

İddaa Rakipbul Ligi’ne katıl!

İddaa ana sponsorluğunda 16 ilde düzenlenen Türkiye’nin resmi halı saha ligidir. Dünya Halı Saha Federasyonunun üyesi ve Türkiye temsilcisidir. İl Şampiyonları yıl sonunda Antalya’da misafir edilerek Türkiye Finallerini oynarlar. Türkiye Şampiyonu olan ekip ise Milli Formayla ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil etmeye hak kazanır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Son Bloglar