Halı sahalar açıldı mı?

Halı sahalar açıldı mı?

Halı sahalar açık mı? Halı sahalar kapandı mı? Halı sahalar ne zaman açılacak 2021? Halı Sahalar saat kaça kadar açık? Halı sahalar yasak mı?

Halı saha maçlarıyla ilgili verilen kararları ve son gelişmeleri haberimizden takip edebilirsiniz.

HALI SAHALAR AÇIK MI?

Pandemi nedeniyle kapatılan ve 12 Ağustos'ta açılan halı sahalar 20 Kasım 2020'de yeniden kapatıldı. Kabine toplantısı sonrası alınan yeni tedbirlerle ilgili değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek" dedi. Gözler halı sahalarla ilgili yapılacak yeni bir açıklamada olsa da, yapılan yeni kabine toplantılarından henüz bu konuda net bir açıklama gelmedi.

HALI SAHALARLA İLGİLİ MEVCUT KARAR NEDİR?

* 20 Kasım 2020'de alınan karara göre, tüm spor müsabakaları seyircisiz oynanmaya devam edilecek. Halı sahaların faaliyetlerine ara verilecek." Salgının seyri tırmanışını sürdürürse hepimiz için can acıtıcı neticelere yol açan tedbirlerin tekrar gündeme gelmesi kaçınılmaz hale gelir." ifadesini kullanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, diğer önlemleri de sıraladı.

* İçişleri Bakanlığınca valiliklere gönderilen genelgeye göre, yeni tip (Covid-19) virüsüyle mücadeleye yönelik yeni tedbirler 20 Kasım Cuma saat 20.00'den geçerli olacak şekilde uygulanmaya başladı.

* Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

* 65 yaş ve üstü için uygulanan belirli saatlerde sokağa çıkma uygulaması, çalışanlar hariç olmak üzere 20 yaş altına da uygulanacak.

* Alışveriş merkezi, market, restoran, berber ve kuaför gibi işletmelerin çalışma süreleri saat 10.00 ile 20.00 arası olarak sınırlanacak. Ara tatilde olan okullardaki eğitim-öğretim, yıl sonuna kadar online olarak sürdürülecek.

* Kıraathanelerimizin faaliyetlerine bir süre ara verilecek.

* Restoran ve kafelerde sadece paket servis uygulamasına geçilecek.

* Kamu ve özel sektördeki esnek mesai düzenine ve mesai saatlerinin yoğunluk oluşturmayacak şekilde belirlenmesine hassasiyet gösterilecek."

COVID-19 SÜRECİNDE HALI SAHALAR KAPATILDI MI?

Sürecin salgın boyunca işleyişi ve halı saha faaliyetleri sırasıyla şu şekilde gerçekleşti.

11 Mart: Türkiye'de ilk Covid-19 vakası açıklandı.

21 Mart: Halı sahaların faaliyetleri durduruldu.

1 Haziran: Normalleşme süreci çerçevesinde halı sahalar açıldı.

4 Haziran: Vakaların artması üzerine, halı sahalar tekrar kapatıldı.

12 Ağustos: Salgının yaz aylarında azalmasıyla 25 maddelik önlem paketiyle halı sahalar faaliyete girdi.

20 Kasım: Salgın seyrinin tırmanması üzerine halı sahalar 2. bir açıklamaya kadar kapatıldı.

HALI SAHALAR HANGİ SALGIN ÖNLEMLERİYLE AÇILMIŞTI?

Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun açıkladığı 25 maddelik önlem paketiyle tekrar açılan halı sahalar 12 Ağustos'ta devreye girdiğinde HES kodu uygulaması, soyunma odası kullanım kısıtı, dezenfektan dağıtımı gibi salgına karşı birçok tedbir alınmıştı. Bu tedbirleri, Bilyoner Rakipbul Ligi Genel Koordinatörü Cem Durul, Sadi Özdemir ile Reel Ekonomi programında şu şekilde anlatmıştı:

 

Son Bloglar