Bilyoner Rakipbul Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası !

Bilyoner Rakipbul Ligi 2019 Türkiye Şampiyonası !

Türkiye'nin En İyi Halı Saha Takımı İstanbul?dan Akademik Futbol Oldu.

Türkiye’nin En İyi Halı Saha Takımı İstanbul’dan Akademik Futbol Oldu.

 

Bilyoner Rakipbul Ligi 2019 Türkiye Finallerinde 16 ayrı ilin katıldığı maçların sosyal medya üzerinde canlı yayınlanırken, birbirinden güzel maçlara ev sahipliği yaptı.

Akademik Futbol takımı, 2018 Açılış sezonunda favori takımların arasından sıyrılarak şampiyon olmaya hak kazanmıştı.2018 Kapanış sezonun da ise Anadolu Konferansı final müsabakasında kaybettiği Kurtkapanı takımını Vize maçında geriye düşmesine rağmen oyundan kopmadı ve İstanbul'un en büyüğü olarak Türkiye Finallerine katılmaya hak kazandı.

Türkiye finallerinde 1 milyondan fazla kişiye erişim sağlayan finallerde gruptan çıkarak Bursa ilini deviren İzmir temsilcisi ile Denizli ilini deviren İstanbul temsilcisi finale kaldı.

Yoğun bir taraftar kitlesiyle kıran kırana geçen mücadele 1-1 sonuçlandı. Penaltı atışlarında taraftarın yoğun ilgisiyle 10 - 11 kazanan İstanbul Temsilcisi Akademik Futbol 13.000 takımın arasından sıyrılarak  “ Türkiye’nin En İyi Halı Saha Takımı ” ünvanının sahibi oldu.

Dünya Halı Saha Şampiyonası’nda ülkemizi milli forma ile temsil edecek olan İstanbul temsilcisi Ekim 2019’ da Yunanistan’nın Girit adasında 48 ülkenin katılımıyla gerçekleşecek.

Bilyoner Rakipbul Ligi nedir? 

Özellikle son yıllarda erkeklerin en büyük hobileri arasında bulunan “Halı Saha Futbolu” denince akla gelen ilk isim olan Bilyoner Rakipbul Ligi, kurulduğu 2006 yılından beri Türkiye’nin 16 ilinde Rakipbul.com internet sitesi üzerinden 13.000’in üzerinde halı saha takımına ve 200 binden fazla amatör futbolsevere hitap ediyor. Düzenlediği her maçta hakem, saha koordinatörü, haber, maç sonu basın toplantıları, fotoğraf, FULL HD video ve detaylı istatistik gibi hizmetler sunarak sporseverlere profesyonel futbolcu olma hissi yaşatan Bilyoner Rakipbul Ligi, aynı zamanda World MiniFootballFederation’un (WMF) Türkiye temsilcisi konumunda bulunuyor. Bilyoner Rakipbul Ligi’nin Türkiye Şampiyonu, WMF her yıl düzenlediği Dünya Halı Saha Şampiyonasında Türkiye’yi temsil ediyor.

 

Son Bloglar