Rakipbul E-Spor

Rakipbul E-Spor

e futbol turnuvası? e-spor nedir? rakipbul espor? rakipbul? futbol turnuvaları?

Son dönemin popüler oyunu olan E-Spor herkes tarafından merak uyandırmaya başladı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray da E-Spor takımını kurdu.

 Peki E-spor nedir? E-Spor nasıl oynanır. E-Spor ile ilgili tüm detayları makalemizde okuyabilirsiniz...

 

E-Spor online oyunlar üzerine kurulu bir spor dalıdır. Elektronik spor, dünyanın dört bir yanından kişilerin internet aracılığıyla buluşup oyun oynayabileceği ya da belli zamanlarda düzenlenen uluslararası büyük elektronik spor organizasyonları aracılığıyla dünyanın farklı yerlerinden gelen insanların buluşup, oyun oynayabilecekleri bir spor olarak tanımlanabilir. Diğer spor müsabakalarındaki gibi e-Spor müsabakalarında da kişiler veya takımlar karşı karşıya getirilir ve çeşitli yeteneklerinin konuşacağı, oyunu izlemesi ve oynaması keyifli bir ortam oluşturmaktadır. Diğer sporlardaki gibi hem fiziksel hem de zihinsel çaba ve beceri gerektirir.

 

E-Spor nasıl ortaya çıktı?

E-Spor’un doğuşu aslında sandığınızdan çok daha eskilere dayanmaktadır. 70’li ve 80’li yıllarda atari salonlarının yaygınlaşmasıyla gençlerin birlikte oyun oynayıp rekabet ederek sosyalleşmesi e-Spor’un kökenini oluşturmaktadır. Kişisel bilgisayarların evlere kadar girmesi, internetin yaygınlaşması ve çeşitli rekabetçi oyunların ortaya çıkmasıyla günümüzde e-Spor hızla gelişmekte ve yayılmaktadır. 

Günümüzde ulusal ve uluslararası birçok e-Spor turnuvası düzenlenmektedir. Bu turnuvalar oyunculara rekabet edecekleri profesyonel bir ortam sağlayarak elektronik spor ve sporcu kavramlarının gelişmesi ve yaygınlaşmasına büyük katkıda bulunmuştur. Her geçen gün düzenlenen resmi ve özel turnuvaların sayısı ve bu turnuvalara gösterilen ilgi artmakta, buna bağlı olarak da e-Sporcuların bunu profesyonel bir meslek olarak icra etmesinin önü açılmaktadır. Artık e-Spor turnuvaları milyon dolarlara varan ödüllerle ve binlerce izleyicinin arenalarda, yüzbinlercesinin ise internet üzerinden yapılan canlı yayınlarda takip ettiği büyük etkinlikler haline dönüşmüştür. E-Spor’un farklı alanlarında faaliyet gösteren ve çeşitli firmalarla sponsorların çatısı altında toplanan yüzlerce e-Spor kulübü kurulmuş ve bu kulüpler tıpkı bir spor kulübü gibi düzenli antrenman yapmakta, çeşitli lig ve turnuvalarda yarışmakta ve gerektiğinde transfer yaparak kadrolarını güçlendirmekteler. Ayrıca dünyanın çeşitli ülkelerinde e-Sporcular artık sporcu olarak sayılarak sporcu lisansı almaya başlamışlardır. Türkiye de 2014 yılı itibariyle lisans veren ülkeler arasına girmiştir.

              Rakipbul E-Spor

             Fairplay Events ve Jogo Athletic sponsorluğunda düzenlenen Rakipbul E-Spor turnuvaları başladı.

             Basit adımlarla katılım sağlayabilirsiniz.

            

           Rakipbulespor.com sitesinde yer alan turnuvalara katılmak için tek yapmanız gereken saniyeler içerisinde üye olmak!

           Üyeliğinizi aktif ettikten sonra turnuvalar sayfasına giderek aktif olan turnuvalara katılım sağlayabilirsiniz!

           Turnuvalarda ödül derecesine girerek birbirinden güzel ödüllere sahip olun!

          

          Şimdi Gözat!

          Rakipbul E-spor

 

Son Bloglar